e
sv

Kürtçe Horoz Kelimesinin Anlamı

Bugün Kürtçe Horoz Kelimesinin Anlamı başlıklı makalemizle Kürtçe hayvan isimleri arasında yer alan Kürtçe dik kelimesinin çevirisini sizlerle paylaşacağız. Böylece Kürtçe horoz nedir?, Kürtçe horoz çevirisi ve Kürtçe horoz anlamı gibi birçok sorunun cevabına da ulaşabileceksiniz.
kürtçe horoz anlamı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türk veya farklı ırktaki kişilerin Kürtçeyi en iyi şekilde öğrenmeleri için sitemizde sıklıkla Kürtçe Türkçe Çeviri paylaşımları yapmaya devam ediyoruz. Bugün Kürtçe Horoz Kelimesinin Anlamı başlıklı makalemizle Kürtçe hayvan isimleri arasında yer alan Kürtçe dik kelimesinin çevirisini sizlerle paylaşacağız. Böylece Kürtçe horoz nedir?, Kürtçe horoz çevirisi ve Kürtçe horoz anlamı gibi birçok sorunun cevabına da ulaşabileceksiniz.

Kürtçe Horoz Kelimesinin Anlamı

Kürtçe dili günümüzde bazı bölgelerde ve ülkemizde de konuşulan dillerden birisidir. Kürtler tarafından konuşulan bu dili öğrenme konusunda merak eden kişilere bu dil konusunda söyleyebileceğimiz ilk şey bu dili öğrenmek için özel bir çaba sarf etmenizdir. Çünkü Kürtçe dili öğrenilmesi zor olan diller arasındadır. Kürtçe harflerin okunuş biçimleri ve telaffuzları kişiyi biraz zorlayabilir. Bu bakımdan bu dilin teknikleriniz ve özelliklerini iyi bilme gerekir.

Kürtçe öğrenme teknikleri olarak bu dilin tekniklerini öğrenmek için internetteki çeviri sitelerine giriş yapabilirsiniz. Kürtçe öğrenme tekniği olarak bu sitelerden bu dilin inceliklerini ve tekniklerini öğrenebilirsiniz. Kürtçe öğrenme noktasında çeviri siteleri en iyi yoldur. Çünkü Kürtçe dilini öğretme noktasında ülkemizde bu konuda açılmış bir dil merkezi ya da kurs yoktur. Bu bakımdan Kürtçe dilini öğrenmek için tek seçenek internetteki çeviri siteleri kalmaktadır. Kürtçe horoz ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Horoz Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Dik Kelimesi Ne Demek

Kürtçe olarak “horoz” kelimesinin anlamını merak edenler bu kelimenin anlamını öğrenmek için Türkçeden Kürtçeye çeviri yapan sitelere giriş yapabilir. Bu sitelerden istenilen Kürtçe kelime ya da cümlelerin anlamları kolayca öğrenilebilir. Kürtçe olarak istenilen kelimelerin Kürtçe olarak karşılıkları ve anlamlara geldiği buralardan kolayca öğrenilebilir.

kürtçe horoz anlamı

kürtçe horoz çevirisi

Kürtçe Horoz Kelime Kökeni

Kürtçe olarak horoz kelimesinin kelime kökeni olarak bu kelimenin ne anlama geldiği ve ne şekilde kullanıldığı konusunda bilgi sahibi olmak için Kürtçe çeviriler yapan sitelerden bu konuda destek alınabilir.

Kürtçe çeviri hizmeti veren sitelerden Kürtçe olarak kelimelerin karşılıkları dışında bu kelimelerin cümle içerisinde kullanım biçimleri de öğrenilebilir. Böylece Kürtçe kelimeler çok daha geniş ve kapsamlı bir biçimde öğrenilmiş olur. Kürtçe horoz kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Horoz Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Horoz Kelimesinin Anlamı

Kürtçe olarak Horoz kelimesinin anlamı şu şekilde ifade edilir;

Dik

Kürtçe yazıldığı gibi okunan bir dil olmadığı için bu dili tam anlamıyla öğrenmek için Kürtçe kelime ya da cümle okunuşlarını da en iyi şekilde öğrenmek gerekir. Kürtçe harflerin nasıl okunduğunu ve telaffuz edildiğini doğru bir biçimde öğrenerek Kürtçe kelime ya da cümleleri çok daha doğru bir biçimde öğrenmiş oluruz.

Kürtçe Horoz Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Dik

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Dîk

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Horoz Kelimesinin Anlamı