e
sv

Kürtçe Memur Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Bu yazıyı okuduğunuzda Kürtçe memur nasıl denir? hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Kürtçe’de memur anlamına gelen ve bu kelimenin yerine kullanılan tüm kelimelere, bu yazıdan ücretsiz ve hızlı bir şekilde ulaşabilir, Kürtçe konuşurken kendinizi rahatça ifade edebilirsiniz.
kürtçe memur anlamı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Günlük olarak paylaştığımız kürtçe derslerimizin bugünkü konusu Kürtçe Memur Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı başlıklı makalemiz olacaktır. Kürtçe dünya genelinde yaygın kullanılan bir dil olmasa da Türkiye’de yaşayan 20 milyondan fazla Kürt’en dolayı büyük önem kazanıyor. Kürtçe’nin kullanım alanlarının çoğalması ile birlikte birçok kişi, iş sebebi gibi durumlardan dolayı Kürtçe öğrenme teknikleri konusunda araştırma yapar.

Hafta sonlarında, iş çıkışlarında gidebileceğiniz, online internet sitelerinde verilen canlı kurslara katılarak Kürtçe öğrenme tekniği hakkında bilgi almanız, uzmanlardan eğitim alarak dili hızlı ve kalıcı bir şekilde öğrenmeniz mümkün. Bunun yanı sıra kursa gitme, online sitelerde verilen Kürtçe öğrenme kurslarına katılmak fırsatı bulamayan kişiler, yine internetten yardım alarak Kürtçe öğrenebilir.

Geleneksel Kürtçe sözlük kadar internette bulunan, aranan kelimeyi hemen yazarak anlamına ulaşabileceğiniz internetteki online sözlükleri de kullanarak Kürtçe konuşmayı, yazmayı öğrenen kişiler var. Bu sitelerde en çok aratılan kelimelere bakıldığında ilk sıralarda “memur” kelimesi görülür. İş amaçlı Kürtçe öğrenen ve günlük devlet dairesindeki işlerini halletmek için Kürtçe konuşmak zorunda olan kişiler “memur” kelimesinin anlamını merak ederek arama yapmaktadır.

Kürtçe Memur Ne Demektir?

Kürtçe Memur Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemize devam ederken günlük Kürtçe konuşmada mesleğinizi söylemek, birini tanıtırken mesleğinden bahsetmek için “memur” kelimesini bilmeniz gerek. İnternet sitelerinde yer alan Türkçe Kürtçe çeviri içerisinde de sık sık memur kelimesi, tercüme edilmekte, nasıl söylendiği ve yazıldığı araştırılmaktadır.

Bu yazıyı okuduğunuzda Kürtçe memur nasıl denir? hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Kürtçe’de memur anlamına gelen ve bu kelimenin yerine kullanılan tüm kelimelere, bu yazıdan ücretsiz ve hızlı bir şekilde ulaşabilir, Kürtçe konuşurken kendinizi rahatça ifade edebilirsiniz. Aynı zamanda sadece Kürtçe memur nedir değil, nasıl yazıldığı, kaç tane memur anlamına gelen kelime olduğu, bu kelimelerin örnek cümlelerde nasıl ve nerede kullanıldığı, nasıl okunduğu hakkında da bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kürtçe Memur Kelime Kökeni

Kürtçe Memur Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı başlıklı makalemizde olup sizlerde Kürtçe öğrenmeye çalışıyor ve Kürtçe memur çevirisi hakkında bilgi almak istiyorsanız bu yazıyı okumaya devam edin. Kürtçe dilinde memur anlamında kullanılabilen birçok kelime bulunmaktadır. Türkçe’de tek bir sözcükle ifade edilen bu kelimenin farklı yazım ve okunuş biçimleri vardır. Bu kelimelerin her biri memur anlamına gelmekte ve konuşma, yazışmalarınızda sizlere kendinizi ifade etmenize yardımcı olacaktır.

Bunlardan ilki yazılış biçimi ve okunuş biçimi ile Türkçe’deki memur kelimesine çok benzerlik taşıyan ve Kürtçe Türkçe çeviri Google sitelerinde ilk sıralarda verilen “memȗr” kelimesi… Kürtçe’de sıklıkla memur yerine memur kullanımı görülür. Bunların dışında kullanılan çeşitli memur kelimeleri de Türkçe Kürtçe çeviri sitelerinde eş anlamlı ve alternatif kelimeler olarak verilir.

 1. Karmend
 2. Kardar
 3. Berpirs
 4. Fermander
 5. Mukelef
 6. Efserê

Tüm bu kelimeler Kürtçe dilinde memur kelimesi yerine kullanılan kelimeleri oluşturur. Günlük konuşma ve yazışmalarınızda sizler de bunlardan dilediğinizi kendinizi ifade etmek, meslek tanıtımı yapmak için kullanabilirsiniz.

kürtçe memur anlamı

kürtçe memur ne demek

Kürtçe Memur Anlamı

Birden fazla memur anlamına gelen kelime olması, kişilerin konuşurken nerede hangisini kullanmak istediklerini seçmelerinin zorlaşmasına neden olur. Bu durumda bu kelimelerin kullanım alanlarını tek tek bilmek ve kullanımda en uygununu seçmek Kürtçe sözler konusunda sizlere yardımcı olur.

Karmend kelimesi memur anlamında kullanılan Kürtçe çeviriler arasında ön plana çıkar. Memur anlamında kullanılan bu kelimeler aynı zamanda “yönetici, idareci” anlamında da kullanılır.

Berpirs Kürtçe kelimeler arasında sorumlu anlamında da kullanılır. Memur anlamında kullanılan bu kelimeyi sorumlunun eş anlamlısı olarak mesul anlamında da kullanmak mümkün.

Fermander ise “Komutan, buyuran, amir, memur” anlamında kullanılan bu kelime yerine sadece memur anlamında kullanılan efserê kelimesini kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

Kürtçe Memur Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

 

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Karmend

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Karmend

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Memur Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı