e
sv

Kürtçe Sporcu Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe sporcu anlamı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Günlük olarak düzenli ücretsiz kürtçe dersler adıyla paylaştığımız, kürtçe derslerimizin bugünkü konusu Kürtçe Sporcu Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı başlığı olacaktır. Bundan on yıl önce düşünülse Kürtçe dilinin bu kadar ön plana çıkacağı düşünülemezdi. Dil midir, değil midir tartışmaları televizyonlarda Kürtçe yayınların başlaması, tabelalarda Kürtçe kullanılması, Kürt edebiyatının Kürtçe öğrenme teknikleri arasında önemli bir yere sahip olmaya başlaması ile artık tarihe karıştı.

Bu tartışmaların yerini Kürtçe öğrenme siteleri, Kürtçe çeviri adresleri aldı. Her ne kadar başlarda asimilasyodan ötürü ırkçılar tarafından Kürtçe Dili inkar edilse de, faşistler inkarla bir yere varılmayacağını geçte olsa öğrendiler. Durum böyle iken bizler yani özellikle kürt aileleri Kürtçenin yaşanılır bir dil olabilmesini sağlamak için kürtçe dil eğitimine önem verip çocuklarına asimilasyona uğramış kelimelere yer vermeden kürtçe öğretmeleri gerekmektedir.

Kürtçe öğrenmeyi birçok kişi, çeşitli nedenlerden dolayı ister. Kürtçe konuşmak ve yazmak zorunda olan kişiler, internetten büyük destek alır. Sadece kursa giderek veya özel ders alarak Kürtçe öğrenmek yeterli değil. Aynı zamanda kendi araştırmalarınızla, kelime öğrenmekle Kürtçe bilginizi pekiştirmeniz gerek. Kürtçe öğrenirken cümle kurmanız güzel bir konuşmanız için önemli. Ayrıca kurduğunuz cümlelerde kendinizi doğru bir şekilde ifade etmek için Kürtçe sözler hakkında bilgi sahibi olmalı, konuşurken ve yazarken doğru kelimeleri seçmelisiniz.

Spor ile ilgilenenler, hobi veya profesyonel olarak sporcu olanlar kendilerini anlatırken sık sık “Kürtçe sporcu nasıl denir” sorusunu aklından geçirir. Birçok farklı yerde kullanabileceğiniz Kürtçe’de sporcu kelimesini öğrenmek için interneti kullanabilirsiniz. İnternette yer alan çeviri sitelerini ziyaret ederek sporcu kelimesinin Kürtçe karşılığı hakkında bilgi almanız mümkün. Tamamen ücretsiz olarak bilgi alabileceğiniz sporcu kelimesi hakkında, internet bağlantısı bulunan her yerden bilgi edinebilirsiniz.

Sporcu kelimesi hakkında bilgi almak için uzun araştırmalar yapmanıza hiç gerek yok. Bu yazıyı okuduğunuzda sporcu anlamına gelen kelimeleri öğrenebilir, nerede ve nasıl kullanıldığı bilgisine en doğru bilgilere bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

kürtçe sporcu anlamı

kürtçe sporcu ne demek

Kürtçe Sporcu Ne Demektir?

İnternet birçok dili öğrenmenizde en büyük yardımcınız. Bunlardan biri de Kürtçe… İnternet siteleri arasında Kürtçe Türkçe çeviri sitelerinin sayısı gün geçtikçe artıyor. Birçok kişinin günlük olarak ziyaret ettiği ve Kürtçe kelime anlamları hakkında araştırma yaptığı Kürtçe çeviri siteleri içerisinde her türlü kelimenin anlamına hemen ulaşabilirsiniz.

Bu sitelerde Kürtçe sporcu nedir araması yaptığınızda Kürtçe dilinde yer alan ve sporcu anlamına gelen kelimelere hemen ulaşabilirsiniz. Birkaç farklı şekilde Kürtçe’de sporcuyu ifade etmeniz mümkündür. Bu kelimelerin tek tek anlamlarına baktığınızda da hangisi nerede kullanmanız, nasıl kullanmanız gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz.

Bu yazı içerisinde sporcu Kürtçe nedir sorularına yanıt bulabileceğiniz gibi hangi kelimenin tam olarak ne anlama geldiği hakkında da kısa sürede bilgi alabilir, cümlelerinizde Kürtçe sporcu kelimesini en doğru şekilde kullanmaya bu yazıyı okuduktan sonra hemen başlayabilirsiniz.

Kürtçe sporcu ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Sporcu Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Sporcu Kelime Kökeni

Kürtçe öğrenmeye yeni başlayan kişilerin ilk merak ettiği şeyler, cümle yapısı, cümlenin nasıl kurulduğu değil. Birçok kişi Kürtçe sözlük imkanları ile önce sözcük öğrenmeye başlamakta, böylece zaman içerisinde dilini geliştirmeye devam etmektedir. Her dilde olduğu gibi Kürtçe konuşulan yerlerde de sözlük yanınızda bulundurmak, konuşma hakkında hiçbir şey bilmeseniz dahi kendinizi ifade etmenizi sağlar.

Kürtçe sözlük satın almanıza, saatlerce sayfalar arasında kelime aramanıza hiç gerek yok. İnternette yer alan Kürtçe çeviri siteleri sizlere online bir sözlük görevi görüyor ve arama yapmak istediğiniz her internet bağlantınız sayesinde sorularınıza yanıt veriyor.

Bu sitelerde sporcu kelimesinin kökeni, anlamı, farklı şekillerde söylenişi gibi bilgilerde yer alıyor.

Kürtçe sporcu kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Sporcu Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Sporcu Anlamı

Kürtçe öğrenme ve Kürtçe çeviri sitelerinde arama yaptığınızda sporcu kelimesi ile ilgili çeşitli alternatifler karşınıza çıkar.

Türkçe’den Kürtçe’ye çeviride kullanılan  “Sporcu” kelimesinin kürtçe anlamı Werzîşkar olarak açıklanmaktadır. Kürtçe Acil  kelimesi Werzîşkar dışında birçok farklı anlama gelmektedir. Bunları sırasıyla aşağıya ekliyoruz.

 1. Werzîşkar
 2. Sporkar

Bu iki kelimenin yanı sıra bazı kaynaklar Kürtçe sporcu sözleri arasında pêhlewan kelimesini de gösterir.

Werzîşkar kelimesi sporcu kelimesi olarak kullanılır. Kürtçede bu kelime pêhlewan ve sporkar kelimeleri de sadece sporcu anlamında kullanılmaktadır.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Verzişkar

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Werzîşkar

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Sporcu Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı