e
sv

Kürtçe Şiir Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe şiir çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hayatın her dönemde konuşacağınız kürtçe dilinde bugün Kürtçe Şiir Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı başlığını sizlerle paylaşacağız. Kürtçe dili öğrenmeyi düşünenler için bu makalemizde Kürtçe öğrenmek için yapılması gereklerden bahsetmeye çalışacağız; Kürt dilinin özelliklerinden biraz bahsetmeye çalışacak olursak Kürtçe öğrenilmesi zor olan diller arasında yer almaktadır. Diğer dillere nazaran yazılış ve okunuş açısından ciddi anlamlarda Kürtçe dilinde farklar olduğu için bu dili öğrenmek isteyenler ilk etapta biraz zorlanabilirler. Ancak usulünü uygun ve düzenli çalışma prensşbiyle bu dili öğrenebilirsiniz. Kürtçe öğrenirken öğrenme stili  olarak püf noltalarını bildiğiniz takdirde ileri derecede olmasa da en azından kendine yetecek kadar bu dili öğrenebilirsiniz.

Kürtçe’yi nereden ve ne şekilde öğrenebilirim diye soracak olursanız; bu dili öğrenmek için bu dille ilgili ülkemizde açılan bir kurs olmadığı için Kürtçe dilini öğrenme konusunda alternatfi yol olarak internet sitelerinden dil eğitimi almak gelmektedir. Kürtçe öğrenme teknikleri olarak Kürtçe dilini etkili ve doğru bir biçimde öğrenmek için internet sitelerden giriş yapabilir ve bu  sitelerden Kürtçe dilinin tekniklerini öğrenebilirsiniz. Kürtçe öğrenme tekniği olarak her sitenin farklı öğretme metodu olabilir. Siz de size uygun olan metodu seçerek Kürtçe öğrenebilirsiniz. Bazı siteler Kürtçe’yi daha detaylı ve ileri seviyede öğretirken bazı siteler de günlük konuşma tarzında pratik olarak Kürtçe dilini öğretmektedir. Size uygun olan tekniği seçerek istediğiniz siteye giriş yaparak Kürtçe öğrenmeye hemen başlayabilirsiniz.

Kürtçe öğrenmek için  kelime ya da cümle çevirisi ilk etapta yapılan işlerden birisidir. Bu amaçla arama motorların Türkçe Kürtçe çeviri Google araması yapılarak Kürtçe kelime ve cümlelerin anlamları öğrenilebilir. Bu şekilde Kürtçe kelime ya da cümlelerin anlamlarını öğrenmek isteyen kişiler aramalarını Google üzerinden yapabilirler.

kürtçe şiir çevirisi

kürtçe şiir ne demektir

Kürtçe Şiir Ne Demek?

Kürtçe olarak şiir kelimesinin ne anlama geldiği ve güncel ve sık olarak hangi nalmarda geldiği konusunda bilgi sahibi olmak için Kürtçe çeviri olarak aramanızın internet üzerindne yapabilirsiniz.

Kürtçe dil eğitimi almak için Kürtçe öğrenmek isteyen kişiler öncelikli olarak işe gramer ve dil bilgisi öğrenmek yerine kelime bilgisi öğrenmeye başlayabilirler. Kürtçe dili temel olarak kelimelerle ifade edilen bir dildir. Bir kelime pek çok anlama gelebilir. Bu açıdan kelimeleri ezberlerken tüm anlamlarını ve cümlede kullanım şekillerini de bilmede yarar vardır. Böylece Kürtçe kelimeleri konuşma dilinde kullanırken amaçlarına uygun yerde ve şekilde kullanmış olursunuz.

Kürtçe öğrenme konusunda sizlere Kürtçe çeviriler olarak destek veren siteler sayesinde Kürtçe dilini iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz. Biraz azim ve gayretle günlük konuşma dışında Kürtçe dilini daha ileri bir seviyede öğrenmeniz de mümkün olabilir.

Kürtçe Şiir ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Şiir Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Şiir Kelime Kökeni

Kürtçe olarak şiir kelimesin anlamını öğrenmek isteyen kişiler bu konuda bilgi almak için çeviri sitelerindne bilgi alabilirler. Bu makalede size “şiir” kelimesinin anlamını vermeye çalışacağız.

Kürtçe dilinde bir kelimenin çeviris yapıldığında o kelimenin sadece tek bir anlamı verilmez. Farklı anlamları ve kelimenin cümle içlerinde kullanım biçimleri de verilmiş olur. Böylece o kelimenin pek çok yerde ne anlama geldiğini ve ne şekilde kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

Kürtçe Şiir kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Şiir Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Şiir Anlamı

Kürtçe olarak şiir kelimesi şu şekilde ifade edilmektedir;

poetry

Türkçe’den Kürtçe’ye çeviride kullanılan  “Şiir” kelimesinin kürtçe anlamı Helbest olarak açıklanmaktadır. Kürtçe Şiir kelimesi Helbest dışında birçok farklı anlama gelmektedir. Bunları sırasıyla aşağıya ekliyoruz.

 1. Helbest
 2. Menzûme
 3. Poetry

Kürtçe kelimeler yazılışları veokunuşları farklı olan kelimelerdir. Bu açıdan Kürtçe kelime ezberi yaptığınızda bir kelimenin Kürtçe olarak en anlama geldiği ve nerelerde, nasıl kullanıldığı dışnda o kelimenin nasıl okunduğu konusunda da bilgi sahibi olmaanız gerekir. Kürtçe de her harfin kendine özgü yazılış ve söyleyiş biçimi vardır. Buna göre Kürtçe öğrenirken harflerin okunuş biçimlerini de bilmeniz gerekir.

Kürtçe Şiir Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

 

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Helbest

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Helbest

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Şiir Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı