e
sv

Kürtçe Ülke Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe ülke çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe derslerimizin eğitimi üzerine Kürtçe Ülke Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı hakkında konuşacağız. Kürtçe öğrenmek isteyen kişilere tavsiye edilen Kürtçe öğrenme teknikleri arasında kelime öğrenme metodu ön plana çıkıyor. Bu öğrenme şeklinin içerisinde cümle kurmak için zor, karmaşık kurallar, kelimelere gelen ekler, zamanına göre kullanım şekilleri gibi zorlayıcı, sizi dil öğrenirken yoracak kurallar yok. Yapmanız gereken oldukça basit bir şey var. Sadece Kürtçe sözlük içerisinden Kürtçe kelimeleri öğrenmeye başlamak. Cümle kuramayabilirsiniz fakat öğrendiğiniz kelimeler yazışma ve konuşmalarda sizlere oldukça yardımcı olacak, zaman içerisinde daha iyi Kürtçe konuşmanıza yardımcı olacaktır.

Birçok kişi çeşitli sebeplerden dolayı Kürtçe öğrenme tekniği konusunda araştırma yapar. Dijital bir çağda yaşandığı düşünülürse en kolay öğrenme şekli interneti kullanmak. Kürtçe yaygın bir dil olmadığı, kurs bulunamadığı, kaynakların yetersiz ve zor ulaşılır olması gibi durumlardan dolayı kişilerin internetten Kürtçe ülke çevirisi gibi çeviri yaparak kelime öğrenmeye başlayarak Kürtçe alanında kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu yazıyı okuduğunuzda da Kürtçe ülke nasıl denir konusunda her bilgiyi bulabilir, günlük hayatınızda gerekli yerlerde hemen kullanabilirsiniz.

Kürtçe Ülke Ne Demektir?

Kürtçe çeviri yapan sitelerde günde çok sayıda kelime aratılmaktadır. Hiçbir sınır olmayan ve hiçbir ödemek zorunda olmadığınız Kürtçe ülke çevirisi için sadece internet bağlantınızı kullanmanız yeterli. İnternetten hemen giriş yaparak üye olmadan, ücret ödemeden merak ettiğiniz tüm kelimelerin Kürtçe karşılığını Türkçe Kürtçe çeviri sitelerinde bulabilirsiniz.

Kürtçe konuşmalarınız esnasında bir anda ortaya çıkan ihtiyaçlarınızda da akıllı telefonlarınızla hemen giriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda sadece dili öğrenmek için değil, bir kelimeyi merak ettiğinizde Kürtçe kelimenin Türkçe karşılığını da bulabilirsiniz. İnternet sitelerinde vakit geçiren kişiler, günlük hayatta iletişim sağlayacak kadar kelime öğrenmenizi sağlar. Sadece bu siteleri kullanarak ve diğer Kürtçe kaynaklardan alınan bilgilerle de kendini geliştirerek ileri derece Kürtçe öğrenen kişiler var. Sizin bunu yapabilmeniz için yapmanız gereken tek şey, günlük düzenli bu sitelerde Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yapmak, bu kelimeleri kendi kendinize tekrar ederek, örnek cümlelere bakarak, günlük hayatınızda kullanarak Kürtçe öğrendiğiniz kelimelerin pekişmesini sağlayabilirsiniz.

Kürtçe Ülke ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Ülke Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Ülke Kelime Kökeni

Kürtçe, Türkçe’den oldukça farklı bir dil. Aynı zamanda hakkında çok sayıda tartışma çıkmasından dolayı da köken olarak merak edilen bir dil… Bu nedenle sadece öğrenmek isteyenler değil, Kürtçe sözler hakkında araştırma yapan kişiler de bu siteleri kaynak olarak kullanabiliyor. Bu sitelerde kelimelerin yazılışından cümle içine kullanılışına, yörelere göre kullanım biçimlerine kadar her türlü bilgiyi bulabilirsiniz.

Kürtçe kelime bilgisi paylaşan ücretsiz sitelerde vakit geçiren kişiler Kürtçe ülke nedir gibi aramaları sık sık yapar. Bu aramayı yaptığınızda aynı zamanda size başka kelimeler de önerecektir. Böylece öğrenmeye devam edeceksiniz. Büyük kolaylık sağlayan Kürtçe çeviri sitelerinde kelimelerin nasıl okunacağını da öğrenebilir, Kürtçe konuşma konusunda kendinizi hiçbir ücret ödemeden rahatlıkla geliştirebilirsiniz.

Kürtçe Ülke kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Ülke Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe ülke çevirisi

kürtçe ülke ne demek?

Kürtçe Ülke Anlamı

Kürtçe dilinde ülke anlamına gelen iki farklı kullanım var. Bunlardan bir tanesi oldukça yaygın ve Kürtçe bilmeyen kişiler tarafından da ülke anlamına geldiği bilinen bir kullanıma sahip. Kürtçe dilinde bakıldığında Kürtçe ülke kelimesinin anlamı genellikle “diyar” olarak karşılık buluyor. Yazıldığı gibi okunan bu kelime Kürtçe’nin farklı konuşulduğu bölgelerde bile aynı şekilde anlaşılıyor. Bu kelime öğrenmesi kolay olduğu için de birçok Türkçe Kürtçe çeviri sayfasında ülke kelimesine karşılık olarak ilk sırada veriliyor. Bunun dışında daha az bilinen ve daha az kullanılan bir diğer ülke anlamına gelen Kürtçe kelime ise “welat” kelimesi olarak karşınıza çıkabilir.

1-) Diyar

2-) Welat

Kürtçe Ülke Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Dıyar

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Diyar

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Ülke Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı