e
sv

Kürtçe Yine Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe yine anlamı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe dersler arasında yer alan kürtçe eğitim derslerimizin bugünkü başlığı Kürtçe Yine Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı olacaktır. Eski zamanlarda bilgiye ulaşmak oldukça zordu. Saatlerce kitaplar arasında araştırma yapmak ve sadece sınırlı kaynakların sizlere sunduğu bilgi ile yetinmek zorundaydınız.

Fakat günümüzde durum değişti. İnternetin hayatımıza girmesi ve akıllı telefonların internet bağlantısı sayesinde her an erişilebilir olması, istediğimiz tüm bilgileri cebimize getirdi. Böylece insanlar sadece bilgileri edinmekle kalmayıp merak ettikleri birçok konuda internetten faydalanır oldu. Yüzlerce kişinin interneti kullanma amaçlarından bir tanesi de dil öğrenmek…

Kürtçe gibi zor dilleri kolay Kürtçe öğrenme teknikleri ile sizlere sunan internet sitelerinde günlük vakit geçirdiğinizde en azından günlük konuşmalarınıza yetecek kadar bir Kürtçe öğrenebilirsiniz. İnternet sitelerinde birçok farklı çeşit Kürtçe öğrenme tekniği bulmak mümkün. Kimi sitelerde ilk dersten başlayıp ileri düzey Kürtçe eğitimine kadar giden videolu Kürtçe öğrenme dersleri, kimi sitelerde direk günlük konuşmalarınızda kullanabileceğiniz Kürtçe cümleler, kimilerinde ise sadece merak ettiğiniz sözcüğü girerek Kürtçe’sini öğrenmenize fırsat sağlayacak olan siteler mevcut.

İnternet aramalarına bakıldığında dil öğrenmek isteyen ve Kürtçe’yi internetten çalışan birçok kişi Türkçe Kürtçe çeviri Google aramalarını sıklıkla yapıyor. Böylece sadece cümle değil, burada Türkçe merak ettikleri kelimelerin Kürtçe’sine de anında ulaşma imkanı sağlıyor.

Kürtçe konuşurken her an kullanmak zorunda kalacağınız kelimelerden Kürtçe yine nasıl denir merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Kürtçe Yine Ne Demektir?

Kürtçe Yine Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı başlığımıza devam ederken belirtmek isteriz ki Türkçe ve Kürtçe birbirinden çok farklı kelimeler… Üstelik dünya dilleri arasında popüler olmayan, azınlık tarafından tercih edilen bir dil olması Kürtçe sözlük gibi imkanları kısıtlıyor. Birçok yerde Kürtçe öğrenmek isteyenlerin faydalanabileceğini bir Kürtçe dil kursu vb. merkezler bulunmuyor. Bu durumda da kişiler internetten kendi kendilerine Kürtçe öğrenmeye çalışıyor.

Kürtçe öğrenmek isteyen kişiler dilin kurallarından önce kelimeleri öğrenmeli. Kürtçe konuşurken çünkü sizlere kelimeler lazım olacak. İnsanlara kendinizi anlatmanız gerektiğinde cümle kurmadan sadece kelimeyi söylediğinizde bile kişiler sizi anlar. Bu nedenle internetin sağladığı Kürtçe çeviri kısmından faydalanarak dil öğrenmeye hemen başlayabilirsiniz.

Kişilere Kürtçe konusunda destek veren ve Kürtçe öğrenmeyi kolaylaştıran Kürtçe çeviriler yapan siteler, hiçbir ücret talep etmiyor. Üye olma zorunluluğu da bulunmayan bu sitelere giriş yaptığınızda arama kısmında merak ettiğiniz kelimenin Türkçe’sini yazarak hemen Kürtçe’sini öğrenebilirsiniz.

Kürtçe Yine ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Yine Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Yine Kelime Kökeni

Tekrarlayan durumlar için kullanabileceğiniz yine kelimesi, Kürtçe sözler içerisinde birçok şekilde ifade edilir. Kişiler, bu kelimelerin en güncel ve en yaygın kullanılış biçimlerini Türkçe Kürtçe çeviri sitelerine giriş yaparak hemen öğrenebilir.

Bu sitelerde yine kelimesini arattığınızda sadece kullanımı ve alternatif kullanım şekilleri karşınıza çıkmaz. Aynı zamanda nasıl okumanız gerektiği, cümle içerisinde nasıl kullanacağınız, nerede nasıl kullanıldığı gibi çeşitli bilgilere de ulaşabilirsiniz. Bu yüzden dili öğrenmek istemeseniz bile sadece genel kültür edinmek için bu sitelerde vakit geçirebilirsiniz.

Kürtçe yine kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Yine Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe yine anlamı

kürtçe yine ne demek

Kürtçe Yine Anlamı

Kürtçe çeviri sitelerinde yine kelimesi aratıldığında karşınıza iki alternatif çıkar. Türkçe’den Kürtçe’ye çeviride kullanılan  “Yine” kelimesinin kürtçe anlamı Dîsa olarak açıklanmaktadır. Kürtçe Yine  kelimesi Dîsa dışında birçok farklı anlama gelmektedir. Bunları sırasıyla aşağıya ekliyoruz.

1-) Dîsa

2-) Cardin

Kürtçe yazıldığı gibi okunan bir dil değil. Bu da dil öğrenme aşamasını bir derece zorlaştırıyor. Bu dili öğrenirken kişiler biraz İngilizce gibi düşünebilir fakat Kürtçe dilinin kendine özgü yazım ve okunuş kuralları bulunuyor. Üstelik alfabesinde kendine özel harflerinin olması da Kürtçe yine çevirisi gibi durumlarda okunuşu biraz zorlaştırıyor.

“î” harfi açık ve uzun i olarak okunduğunu belli ediyor. “c” harfini gören birçok kişi öncellikle “k” olarak okunduğunu düşünebilir fakat bu kelime Kürtçe kurallarına uygun bir şekilde okunduğunda “cardın” olarak okunuyor.

Kürtçe Yine Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Disa

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Dîsa

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Yine Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı